Dofinansowania

Dzięki dotacjom takim jak "Mój Prąd" czy "Czyste Powietrze" zwrot z inwestycji w fotowoltaikę czy pompę ciepła będzie o wiele szybszy.

Home    Dofinansowania

Mój prąd

Program „Mój Prąd” to najpopularniejsze oferta do fotowoltaiki, które powstały z myślą o gospodarstwach domowych, które chcą stać się prosumentami i posiąść własną instalację fotowoltaiczną.

Dotychczas oferta „Mój Prąd” pozwalały uzyskać dotacje do fotowoltaiki w wysokości nawet 3 tysięcy złotych.

Nowa edycja programu Mój Prąd utrzymuje dotychczasowe warunki, a więc wsparte zostaną instalacje domowe o mocy 2-10 kW zakupione między 1.02.2020 r. a 22.12.2021 r.

Wnioskować o dotacje mogą właściciele budynków (bądź firma instalacyjna po uzyskaniu upoważnienia – Virtus Sun wykonuje wnioski o dotacje bezpłatnie).

Czyste Powietrze

Dofinansowania „Czyste Powietrze” to ogólnopolski program dopłat do wymiany starych pieców oraz docieplenia domów jednorodzinnych. Dzięki udziałowi w programie możesz zaoszczędzić nawet 32 000 zł, co stanowi około 60% kosztów w przypadku wymiany starego pieca na pompę ciepła, a dodatkowo 5 000 zł na fotowoltaikę. Program „Czyste Powietrze” został skierowany do właścicieli lub współwłaścicieli jednorodzinnych budynków mieszkalnych oraz wydzielonych w budynkach jednorodzinnych lokali mieszkalnych z wyodrębnioną księgą wieczystą. Dotacje „Czyste Powietrze” dotyczą wymiany starych i nieefektywnych źródeł ciepła zasilanych paliwem stałym na nowoczesne źródła ciepła spełniające normy oraz przeprowadzenia niezbędnych prac termomodernizacyjnych budynku.

Ulga termomodernizacyjna

Ulga przysługuje pełnoletniej osobie fizycznej, która jest właścicielem lub współwłaścicielem budynku mieszkalnego jednorodzinnego. Dzięki uldze możecie Państwo skorzystać na odliczeniu od podstawy obliczenia podatku (przychodów – w przypadku podatku zryczałtowanego) wydatków poniesionych na realizację przedsięwzięcia termomodernizacyjnego w budynku mieszkalnym jednorodzinnym. Jednak kwota odliczenia nie może przekroczyć 53 000 zł w odniesieniu do wszystkich realizowanych przedsięwzięć termomodernizacyjnych w poszczególnych budynkach, które są własnością wnioskodawcy.

Zainteresowany pompą ciepła dla Twojego domu?

Skontaktuj się z nami pod numerem:

+48 501 822 777                 

Bądź wypełnij formularz obok!

Dziękujemy! Twoja wiadomość została wysłana.
Nie można wysłać wiadomości. Proszę poprawić błędy i spróbować ponownie.