fbpx

Dofinansowania

Dzięki dotacjom takim jak “Mój Prąd” czy “Czyste Powietrze” zwrot z inwestycji w fotowoltaikę czy pompę ciepła będzie o wiele szybszy.

Mój prąd

Program „Mój Prąd” to najpopularniejsze oferta do fotowoltaiki, które powstały z myślą o gospodarstwach domowych, które chcą stać się prosumentami i posiąść własną instalację fotowoltaiczną.

Dotychczas oferta „Mój Prąd” pozwalają uzyskać dotacje do fotowoltaiki w wysokości nawet 6 tysięcy złotych.

W nowej edycji programu Mój Prąd 4.0 na własną instalację fotowoltaiczną otrzymać można nawet 20 500 zł. Przeczytaj więcej>>

Wnioskować o dotacje mogą właściciele budynków (bądź firma instalacyjna po uzyskaniu upoważnienia – Virtus Sun wykonuje wnioski o dotacje bezpłatnie).

Czyste Powietrze

Dofinansowania „Czyste Powietrze” to ogólnopolski program dopłat do wymiany starych pieców oraz docieplenia domów jednorodzinnych. Dzięki udziałowi w programie możesz uzyskać dotacje nawet na pokrycie nawet 90% kosztów w przypadku wymiany starego pieca na pompę ciepła, w tym dodatkowo 5 000 zł na fotowoltaikę. Program „Czyste Powietrze” został skierowany do właścicieli lub współwłaścicieli jednorodzinnych budynków mieszkalnych oraz wydzielonych w budynkach jednorodzinnych lokali mieszkalnych z wyodrębnioną księgą wieczystą. Dotacje „Czyste Powietrze” dotyczą wymiany starych i nieefektywnych źródeł ciepła zasilanych paliwem stałym na nowoczesne źródła ciepła spełniające normy oraz przeprowadzenia niezbędnych prac termomodernizacyjnych budynku. 

Zobacz więcej >>

Ulga termomodernizacyjna

Ulga przysługuje pełnoletniej osobie fizycznej, która jest właścicielem lub współwłaścicielem budynku mieszkalnego jednorodzinnego. Dzięki uldze możecie Państwo skorzystać na odliczeniu od podstawy obliczenia podatku (przychodów – w przypadku podatku zryczałtowanego) wydatków poniesionych na realizację przedsięwzięcia termomodernizacyjnego w budynku mieszkalnym jednorodzinnym. Jednak kwota odliczenia nie może przekroczyć 53 000 zł w odniesieniu do wszystkich realizowanych przedsięwzięć termomodernizacyjnych w poszczególnych budynkach, które są własnością wnioskodawcy.

Zainteresowany pompą ciepła dla Twojego domu?

Skontaktuj się z nami pod numerem:

Bądź wypełnij formularz obok!