fbpx

Dofinansowania

Mój Prąd

Program powstał z myślą o gospodarstwach domowych, które chcą stać się prosumentami i posiąść własną instalację fotowoltaiczną. Dzięki skorzystaniu z tego programu, możecie Państwo otrzymać dotację w wysokości nawet 5 tysięcy złotych. Budżet programu został zaplanowany na 1 000 000 zł, jednak cieszy się on ogromnym zainteresowaniem, w związku z czym warto skorzystać z dofinansowania już teraz!

fotowoltaika dofinansowania

czyste powietrze

Czyste Powietrze

„Czyste Powietrze”  to ogólnopolski program dopłat do wymiany starych pieców oraz docieplenia domów jednorodzinnych. Dzięki udziałowi w programie możesz zaoszczędzić nawet 13 500 zł, co stanowi nawet 45% kosztów w przypadku wymiany starego pieca na pompę ciepła. Został skierowany do właścicieli lub współwłaścicieli jednorodzinnych budynków mieszkalnych, lub wydzielonych w budynkach jednorodzinnych lokali mieszkalnych z wyodrębnioną księgą wieczystą. Dofinansowanie dotyczy wymiany starych i nieefektywnych źródeł ciepła na paliwo stałe na nowoczesne źródła ciepła spełniające normy, oraz przeprowadzenia niezbędnych prac termomodernizacyjnych budynku.

Ulga termomodernizacyjna

Ulga przysługuje pełnoletniej osobie fizycznej, która jest właścicielem lub współwłaścicielem budynku mieszkalnego jednorodzinnego. Dzięki uldze możecie Państwo skorzystać na odliczeniu od podstawy obliczenia podatku (przychodów – w przypadku podatku zryczałtowanego) wydatków poniesionych na realizację przedsięwzięcia termomodernizacyjnego w budynku mieszkalnym jednorodzinnym. Jednak kwota odliczenia nie może przekroczyć 53 000 zł w odniesieniu do wszystkich realizowanych przedsięwzięć termomodernizacyjnych w poszczególnych budynkach, które są własnością wnioskodawcy.

ulga termomodernizacyjna