Home / Dlaczego warto wybrać pompę ciepła Panasonic?

Dlaczego warto wybrać pompę ciepła Panasonic?

Pompa ciepła jest urządzeniem, które zapewnia niskie koszty ogrzewania. Może i na samą inwestycję wydamy więcej, ale potem oszczędzimy na wydatkach za ogrzewanie. Mechanizm działania pompy jest prosty – urządzenie odbiera ciepło z otoczenia (gruntu, wody lub powietrza) i dostarcza je do instalacji c.o. i c.w.u., ogrzewając wodę, ewentualnie do instalacji wentylacyjnej, ogrzewając powietrze nawiewane do pomieszczeń.
 
Na szczególną uwagę zasługują pompy ciepła japońskiej marki Panasonic. Dlaczego? Bo od lat cieszą się ogromną popularnością i zajmują pierwsze miejsca w rankingach technologicznych. Nie bez powodu z resztą – są niezawodne, a niektóre modele pracują bez zarzutu nawet przy temperaturze zewnętrznej sięgającej – 28 stopni Celsjusza.Pompy generacji H typu monoblok od Panasonic to jedne z najlepszych modeli dostępnych na rynku. Zaliczają się do klasy A++, a współczynnik COP wynosi u nich 5,08. Posiadają dotykowy i intuicyjny sterownik. Są wydajne i oszczędne – ich użytkowanie znacznie obniża zużycie energii.
 
Japońska technologia zastosowana w pompach Panasonic to gwarancja najlepszych rozwiązań m. in.:
– ogrzewanie, chłodzenie i CWU za pomocą jednego systemu;
– ekologia: możliwość podłączenia do paneli słonecznych;
– niskie koszty eksploatacji;
– wydajność i praca niezależna od pogody.
 
Warto zwrócić uwagę na fakt, że to firma Panasonic wymyśliła pompy ciepła. Obecnie jest największym na świecie producentem sprężarek także do pomp ciepła innych marek.