MENU
Źródło czystej energii
inwestycja w lepsze życie
Co nowego?

Walka ze smogiem - od lipca 2018 r. tylko piece węglowe piątej generacji.

Dodano 2017-09-20 o godz. 09:45:28.
Na początku września br. wicepremier Mateusz Morawiecki podpisał rozporządzenie zakazujące produkcji oraz sprzedaży pieców najbardziej szkodliwych dla środowiska.

Od 1 października firmy będą mogły produkować tylko ekologiczne kotły piątej generacji. Zgodnie z rozporządzeniem resortu rozwoju od lipca 2018 r. w sprzedaży nie będą mogły byś oferowane piece nieposiadające najwyższej piątej klasy parametrów emisyjnych. Ma to przyczynić się redukcji tzw. niskiej emisji, czyli zanieczyszczenia powietrza pochodzącego z domowych kotłowni. Problem ten jest szczególnie uciążliwy dla mieszkańców osiedli domów jednorodzinnych.

smog

 

Dla tych, którzy planują wymienić lub kupić piec węglowy mamy dobrą wiadomość. Na ekologiczne kotły rząd zaplanował dopłaty. Do Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska na walkę z niską emisją ma w przyszłym roku trafi kwota nawet 1 mld zł. Dotacje będzie można uzyskać z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Dodatkowe finansowanie spowoduje, że funkcjonujące już programy wsparcia modernizacji lub wymiany źródeł ciepła będą jeszcze bardziej atrakcyjne.

Pieniądze na dopłaty do wymiany kotłów mają pochodzić z obowiązkowej opłaty recyklingowej za torebki foliowe sprzedawane w sklepach przy kasach. Będziemy za nie płacić więcej od 1 stycznia 2018 r. Za reklamówki zapłacimy wtedy od 20 gr do 1 zł - w przypadku foliówek z tworzywa sztucznego o grubości 40-50 mikrometrów, czyli takich, które najczęściej są dostępne w marketach.

  
Projekt
Wycena

Gratis

Kim jesteśmy?

Nazwa firmy VIRTUS SUN, nie jest przypadkowa. Słowo „virtus” pochodzi z łaciny i oznacza: czys...