MENU
Źródło czystej energii
inwestycja w lepsze życie
Co nowego?

USA: Dach Białego Domu pokryją panele fotowoltaiczne

Dodano 2013-08-20 o godz. 12:38:03.
Administracja prezydenta Baracka Obamy zobowiązała się w październiku 2010 do zamontowania paneli fotowoltaicznych na dachu Białego Domu jako znak zobowiązania prezydenta Obamy w sprawie odnawialnych źródeł energii. Dokładna data ich zamontowania nie była jednak znana. Po trzech latach, W czwartek 15 sierpnia 2013 roku Biały Dom oficjalnie potwierdził, że panele PV są właśnie w trakcie montażu. Według zobowiązania z 2010 roku wynika, że administracja Białego Domu wybierze producenta w drodze licytacji i kupi od niego 20-50 paneli PV.

Podczas czwartkowej informacji Biały Dom nie ogłosił jakiego dystrybutora wybrano w drodze licytacji. Nie podał również ceny ani ilości paneli, które mają zostać zamontowane. Biały Dom podał jedynie informację, że rozpoczął montaż instalacji PV produkcji amerykańskiej i że jest to inicjatywa, która pokaże, że budynki historyczne również mogą korzystać z energii słonecznej. Instalacja ma zwrócić się po około 8 latach, po czym zacznie przynosić duże oszczędności w zasilaniu i ogrzewaniu całego budynku.

Nie jest to pierwsza instalacja paneli słonecznych, która została zamontowana w Białym Domu. Prezydent Jimmy Carter zainstalował 32 panele w latach 70 XX wieku w celu ogrzewania wody użytkowej, jednak prezydent Ronald Reagan usunął instalację już w 1986 roku. Drugi montaż został wykonany w 2003 roku, gdy prezydentem był George W. Bush. Był to system fotowoltaiczny, który był zamontowany w celu ogrzewania basen Białego Domu.

Obama wyznaczył już nowy cel dla jego rządu. Planuje do 2020 roku zwiększyć udział energii odnawialnej użytej do zasilania budynków rządowych do 20%. Cel obejmuje również budynki wojsk lądowych, marynarki oraz sił powietrznych. Ma to dać łączny wynik aż 3 gigawatów z różnych energii odnawialnych.


 
Projekt
Wycena

Gratis

Kim jesteśmy?

Nazwa firmy VIRTUS SUN, nie jest przypadkowa. Słowo „virtus” pochodzi z łaciny i oznacza: czys...