MENU
Źródło czystej energii
inwestycja w lepsze życie
Co nowego?

Błyskawiczne tempo rozwoju sektora instalacji fotowoltaicznych w Australii

Dodano 2013-08-12 o godz. 12:17:36.
W Australii z energii słonecznej korzysta już ponad 2,6 milionów mieszkańców. W 2012 roku zainstalowano tam ponad milion instalacji fotowoltaicznych. Jest to gwałtowny wzrost w porównaniu z rokiem 2007, w którym zainstalowane zostało jedynie 8 tysięcy takich instalacji. Obecnie w Australii aż 11% populacji korzysta ze słońca jako źródła energii elektrycznej.

Australia jest najbardziej słonecznym kontynentem z ogromnym, lecz nadal nie do końca wykorzystanym potencjałem do generowania energii elektrycznej ze słońca. Przemysł solarny rozwija się tam jednak bardzo szybko, dając szansę na rozwinięcie się małym biznesom oraz zapewniając wiele miejsc pracy. Według raportu "The Critical Decade: Australia’s future – solar energy", na rynku australiskim istnieje ponad 16,700 miejsc pracy na pełen etat w przemyśle PV.

Koszt produkcji systemów solarnych spadł o 75% w porównaniu z rokiem 2008. Dzięki temu instalacje stają się przystępne cenowo i dostępne dla większej ilości osób. Według szacowań, do 2050 roku instalacje fotowoltaiczne będą zdolne do dostarczenia około 29% zapotrzebowania Australii na energię elektryczną.


 
Projekt
Wycena

Gratis

Kim jesteśmy?

Nazwa firmy VIRTUS SUN, nie jest przypadkowa. Słowo „virtus” pochodzi z łaciny i oznacza: czys...