fbpx

Dlaczego warto wybrać pompę ciepła Panasonic?

Pompa ciepła jest urządzeniem, które zapewnia niskie koszty ogrzewania. Może i na samą inwestycję wydamy więcej, ale potem oszczędzimy na wydatkach za ogrzewanie. Mechanizm działania pompy jest prosty – urządzenie odbiera ciepło z otoczenia (gruntu, wody lub powietrza) i dostarcza je do instalacji c.o. i c.w.u., ogrzewając wodę, ewentualnie do instalacji wentylacyjnej, ogrzewając powietrze nawiewane do pomieszczeń.

Na szczególną uwagę zasługują pompy ciepła japońskiej marki Panasonic. Dlaczego? Bo od lat cieszą się ogromną popularnością i zajmują pierwsze miejsca w rankingach technologicznych. Nie bez powodu zresztą – są niezawodne, a niektóre modele pracują bez zarzutu nawet przy temperaturze zewnętrznej sięgającej -28 stopni Celsjusza.

Pompy generacji H typu monoblok od Panasonic to jedne z najlepszych modeli dostępnych na rynku. Zaliczają się do klasy A++, a współczynnik COP wynosi u nich 5,08. Posiadają dotykowy i intuicyjny sterownik. Są wydajne i oszczędne – ich użytkowanie znacznie obniża zużycie energii.

Japońska technologia zastosowana w pompach Panasonic to gwarancja najlepszych rozwiązań m. in.:
– ogrzewanie, chłodzenie i CWU za pomocą jednego systemu;
– ekologia: możliwość podłączenia do paneli słonecznych;
– niskie koszty eksploatacji;
– wydajność i praca niezależna od pogody.

Warto zwrócić uwagę na fakt, że to firma Panasonic opracowała pomysł na pompy ciepła. Obecnie jest największym na świecie producentem sprężarek także do pomp ciepła innych marek.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.