MENU
Źródło czystej energii
inwestycja w lepsze życie
Nasi partnerzy

Watt od 1998 roku wytycza nowe kierunki rozwoju technologii solarnych i poszukuje coraz efektywniejszych sposobów wykorzystania niewyczerpalnej energii słonecznej. Jest trzecim na świecie producentem kolektorów słonecznych (pod względem powierzchni produkcyjnej). Należy też do producentów wiodących na rynku pod względem sprzedaży w Polsce.

 

Jest jedynym w Polsce producentem dwóch typów kolektorów słonecznych. Obok popularnych kolektorów płaskich, w fabryce Watt powstają kolektory próżniowe U-type z wysokorefleksyjnym zwierciadłem parabolicznym CPC (Compound Parabolic Concentrator). Watt jako uznany producent kolektorów słonecznych prowadzi równocześnie własne badania nad wydajnością systemów solarnych. Doświadczenie i wiedza przynoszą efekty.

 

 

(Na zdj. Sebastian Paszek)

 

Stworzony przez Watt płaski kolektor WATT 4000 S okazał się najwydajniejszym kolektorem na świecie. Sukces ten był możliwy m.in. dzięki zastosowaniu unikatowego, opatentowanego sposobu łączenia miedzianych rurek z absorberem za pomocą lutowania strumieniowego.

 

Watt dzisiaj jest tą samą firmą, co prawie 15 lat temu. Ciągle w swym laboratorium doskonali swoje produkty oraz pracuje nad nowymi rozwiązaniami. Rozwiązaniamy, które dalej pozwolą nam zmieniać Świat, wynalazkami i produktami, dzięki którym obniżymy lub zniwelujemy do zera rachunki za prąd, gaz, węgiel.. Już dziś Sebastian Paszek, wraz z zaufanym zepsołem kończy pracę nad rewolucyjnymi wynalazkami, które w najbliższej przyszłości pokażą całemu światu, że Polak potrafi.  


 
Projekt
Wycena

Gratis

Kim jesteśmy?

Nazwa firmy VIRTUS SUN, nie jest przypadkowa. Słowo „virtus” pochodzi z łaciny i oznacza: czys...