MENU
Źródło czystej energii
inwestycja w lepsze życie
Co nowego?

Zmiany w dopłatach do kolektorów słonecznych

Dodano 2013-08-01 o godz. 14:43:14.
Rada Nadzorcza NFOŚiGW postanowiła zmienić program 45% dopłat do kolektorów słonecznych. Zmiana została wprowadzona pod kątem potrzeb rynku i zacznie obowiązywać od 1 października 2013.

Różnica polegać będzie na tym, że wielkość dofinansowania obliczana będzie biorąc pod uwagę powierzchnię czynną, czyli powierzchnię kolektora pochłaniającą ciepło, a nie, jak było wcześniej, powierzchnię całkowitą, czyli wymiary zewnętrzne kolektora. Klient będzie mógł zdecydować czy chce więcej kolektorów o mniejszej efektywności, czy też mniej kolektorów o wysokiej efektywności, jednak dofinansowanie i tak będzie opierało się na powierzchni czynnej, a nie całkowitej. Zmiany są podyktowane tym, że na rynku zaczęły pojawiać się kolektory, w których różnica między wymiarami obudowy a powierzchnią czynną była coraz większa.

Odnośnie gwarancji, każdy właściciel kolektora słonecznego, na którego ma dopłatę otrzymuje 5-letnią gwarancję na podzespoły oraz 3-letnią rekojmię na montaż całego zestawu. Zmiany te zostały wprowadzone, ponieważ w niektórych przypadkach niepoprawny montaż zmniejszał znacznie sprawność dobrych jakościowo zestawów.

Porównanie kolektorów wyprodukowanych w Polsce i Chinach.


 
Projekt
Wycena

Gratis

Kim jesteśmy?

Nazwa firmy VIRTUS SUN, nie jest przypadkowa. Słowo „virtus” pochodzi z łaciny i oznacza: czys...