MENU
Źródło czystej energii
inwestycja w lepsze życie
Co nowego?

Laptop zasilany panelami słonecznymi

Dodano 2013-08-07 o godz. 16:08:05.
SOL to nazwa nowego notebooka stworzonego przez firmę WeWi, zasilanego panelami słonecznymi. Ładowanie urządzenia ma trwać niecałe 2 godziny i pozwoli na jego użytkowanie przez 8 do 10 godzin nieprzerwanej pracy. Jest to pierwszy tego typu projekt, który ma realne szanse uniezależnić użytkownika od ciągłego podłączania urządzenia do sieci energetycznej.

Fotografia z oficjalnej strony SOL
Twórcy na oficjalnej stronie piszą, że SOL nie będzie musiał być podłączony do sieci elektrycznej ani razu. Dodatkowo urządzenie będzie działać na darmowym systemie operacyjnym (Ubuntu Linux) oraz na darmowym oprogramowaniu. Dzięki temu, SOL będzie przystępny cenowo. Twórcy zapewniają również, że będzie przystosowany do używania go w trudniejszych warunkach, dzięki temu, że jest niesamowicie wytrzymały i wodoodporny.

Główną cechą laptopa SOL będzie jego niska cena, przez co nie można po nim oczekiwać szczególnie wysokich osiągów, jednak będą one w zupełności wystarczające do pracy biurowej i multimediów.

Notebook ma najpierw pojawić się w Ghanie w Afryce. Cena ma wynieść około 350-400 dolarów, co jest odpowiednikiem ok. 1100-1300 złotych.


 
Projekt
Wycena

Gratis

Kim jesteśmy?

Nazwa firmy VIRTUS SUN, nie jest przypadkowa. Słowo „virtus” pochodzi z łaciny i oznacza: czys...