MENU
Źródło czystej energii
inwestycja w lepsze życie
Blog
Dodano 2015-11-23 o godz. 12:31:09

Zapraszamy do obejrzenia filmu pokazującego nas w akcji:

 Autor: Administrator
Dodano 2015-05-07 o godz. 15:05:10

Gmina Aleksandrów Kujawski będzie się ubiegać o dofinansowanie ze środków PROW na budowę mikroinstalacji prosumenckich z wykorzystaniem odnawialnych źródeł energii, do wytwarzania energii elektrycznej lub cieplnej z przeznaczeniem dla własnych potrzeb budynku oraz gospodarstw domowych osób fizycznych. Gmina będzie wnioskodawcą, inwestorem oraz właścicielem instalacji przez okres 5 lat. Gmina przekaże urządzenia gospodarstwom, a po upływie okresu trwałości projektu (5 lat) urządzenie będzie przekazane użytkownikowi. Interesującym faktem jest to, że wysokość dofinansowania może wynieść nawet 90% wartości netto instalacji. Po stronie zainteresowanych będzie pokrycie 10% kosztów instalacji oraz podatek VAT. Aby wziąć udział w projekcie należy spełnić poniższe warunki:
- nieruchomości zlokalizowane na terenie gminy Aleksandrów Kujawski
- nieruchomości nie są wykorzystywane do celów działalności gospodarczej
- osoby składające wnioski są właścicielami danej nieruchomości
- stan techniczny budynku musi wytrzymać obciążenie instalacji fotowoltaicznej (1kW= około 80-100kg)
- wolna połać dachowa ok 7-8 m2 na 1kW mocy instalacji PV
- połać dachu, na której ma być wykonana instalacja nie może być zacieniona
- w gre wchodzą tylko budynki, które instalacje mogą umieścić na połaci dachowej z południową lub południowo-zachodnią ekspozycją
-o biekty nie mogą byc objęte ochroną konserwatorską

Moc zainstalowanych urządzeń będzie określona na podstawie analizy zapotrzebowania danego gospodarstwa na energię elektryczną. Jednak moc instalacji nie może przekraczać 3 kW. Jednym z podstawowych warunków otrzymania dofinansowania jest wykorzystanie w 100% wytworzonej energii tylko i wyłącznie na potrzeby własne użytkownika. Oznacza to, że przez okres 5 lat nie można odsprzedać nadwyżki wyprodukowanej energii. Pomiędzy mieszkańcem a gminą zostanie podpisana umowa użyczenia, która będzie zawierać podstawowe zasady współpracy. Osoba ubiegająca się o dofinansowanie musi posiadać uregulowany stan prawny nieruchomości, na której będzie montowana instalacja.


Warunkami realizacji przedsięwzięcia są:
- czas realizacji oraz rozliczenia inwestycji do 16.10.2015r
- moc mikroinstalacji nie może przekroczyć 40 kW mocy elektrycznej (panele fotowoltaiczne i mikroelektrownie wiatrowe) oraz 120kW mocy cieplnej (kotły na biomasę, kolektory słoneczne, pompy ciepła)
- wytworzona energia musi być w 100% wykorzystana przez użytkownika na potrzeby własnego gospodarstwa domowego
Zapraszamy wszystkich zainteresowanych mieszkańców gminy Aleksandrów Kujawski do wzięcia udziału w projekcie. Deklaracje przystąpienia do projektu należy złożyć do 11 maja 2015 roku na załączonym formularzu w sekretariacie Urzędu Gminy Aleksandrów Kujawski wraz z wypełnioną ankietą określająca poziom zapotrzebowania na energię (dokumenty proszę składać w kopertach z napisem „Mikroinstalacje prosumenckie”).


Samo przystąpenie do projektu nie jest gwarantem otrzymania dofinansowania. Dofinansowane zostaną maksymalnie 3 gminy z całego województwa z uwagi na ograniczoną ilość środków na realizacje zadania.Autor: Administrator
Dodano 2015-04-21 o godz. 13:19:38

Net-metering (z ang. opomiarowanie netto) jest to seriws dla prosumenta z instalacją PV do 10kW, wraz z którym wytworzona energia elektryczna we własnej przydomowej instalacji (np. przez panele fotowoltaiczne) i energia dostarczona do lokalnej sieci jest rozliczana poprzez zbilansowanie jej z ilością energii zużytej z sieci elektroenergetycznej. Takie rozwiązanie jest zapewniane przez dystrybutrów energii. Można to pokazać na porstym przykładzie:
Jeśli przez cały rok zużywamy 4000kW, a nasza instalacja PV produkuje 3500kW, to płacimy jedynie za 500kW. Czyli jest to bardzo duża oszczędność. Także dzięki temu jesteśmy w stanie zredukować, wyzerować lub zyskać na naszej instalacji poprzez sprzedaż nadwyżek do zakładu energetycznego. W Polsce z net-meteringu korzystają prosumenci o łącznej mocy instalacji ok. 20MW. Okres, w którym możemy sprzedawać wytworzoną przez nas energię wynosi 15lat od pierwszej sprzedaży, lecz nie dłużej niż do 2035roku.Autor: Administrator
Dodano 2015-04-21 o godz. 13:17:08

W Jasionce na Podkarpaciu powstanie fabryka koncepcji systemów fotowoltaicznych BIPV. BIPV to koncepcja zakładająca dostosowanie modułów PV do różnorodnych aplikacji w budynku, w tym głównie, jako elementów stanowiących alternatywę dla tradycyjnych materiałów budowlanych w obrębie dachów elewacji (np. pokryć dachowych, szklanych systemów elewacyjnych i dachowych, elewacyjnych systemów okładzinowych).

Realizacji inwestycji podjęła się firma ML System. Całkowity koszt wyniesie 41 mln zł , z czego 12 mln zł zostanie przeznaczonych na wybudowanie obiektu a aż 29 mln zł zostanie przeznaczone na technologie. W 2015 roku do użytku ma zostać oddana część produkcyjna o powierzchni 4 tys. m kw. Współwłaściciel ML System Dawid Cycoń twierdzi, że jest to przekroczenie granic technologicznych. Będzie to największa na świecie technologia paneli BIPV. ML System musiało samodzielnie podjąć się realizacji projektu, gdyż czas i cena proponowane przez firmy zagraniczne były nie do zaakceptowania. W fabryce produkowane będą ogniwa fotowoltaiczne III generacji wykorzystywane w budownictwie.Autor: Administrator
Dodano 2014-08-02 o godz. 10:33:33

Cała Polska oburzyła się na wiadomość o embargu Rosji na polskie warzywa i owoce. Najbardziej uderzy ono za pewne w zwykłych polskich rolników i sadowników. Popularna jest akcja #Jedzjabłka, jednakże nie tylko jabłka są tutaj na celowniku.Oprócz nich zakaz został nałożony na: 

- gruszki
- wiśnie
- czereśnie
- nektarynki
- śliwki 
- wszystkie odmiany kapusty (białej, pekińskiej, czerwonej, brukselki, brokułów)
- kalafiorów 

W tej sytuacji pamiętajmy o tym, by tym bardziej teraz, kupować polskie, świeże produkty! Sezon jest w pełnym rozkwicie, a tego co narodowe możemy być bardziej pewni. Zamiast dwóch piw, lepiej sobie kupić jeszcze lepszy cydr - tak niedoceniany w naszym społeczeństwie, mimo, że jest naszym narodowym specjałem.

Nie bądźmy obojętni - uderzenie w gospodarkę bardzo szybko uderzy w nasze kieszenie. Pokażmy, że nie łatwo nas zastraszyć. Pomagajmy naszym polskim producentom! 

Zdjęcie: Gazeta.plAutor: Administrator
Dodano 2014-07-22 o godz. 14:41:40

W lipcu szeregi naszej firmy zasiliło czterech młodych ekspertów z Zespołu Szkół Inżynierii Środowiska w Toruniu. Są to uczniowie, którzy odbywają praktyki w naszej firmie, podpatrują, uczą się instalować najwydajniejsze kolektory słoneczne czy super wydajne pompy ciepła ;) Pewnego pięknego lipcowego dnia wybraliśmy się z wizytą do elektrowni słonecznej Pana Janusza - jednego z wielu naszych zadowolonych klientów :D. Poniżej parę fotek z tej ciekawej wizyty.

  

  

  

  

 

 Autor: Administrator
Dodano 2014-06-08 o godz. 13:23:42

Akcja Drzewka :)

Dnia 05.04.2014 roku w lesie należącym do Nadleśnictwa Dobrzejewice posadziliśmy 1000 drzew. Zamysł akcji pokrywa się z naszą misją, której głównym celem jest dbanie o ekologię, naszą planetę i jakość życia na niej. Średnio 1 drzewo absorbuje 1 tonę CO2 na każdy metr sześcienny przyrostu, produkując przy tym 727 kg tlenu.

 

      

  

  

  

  

  

 

Poniżej zamieszczamy link do artykułu z fotorelacją z tego wydarzenia:   

http://torunmiasto.pl/2014/04/wysokie-rachunki-za-prad-sprawdzamy-czy-warto-inwestowac-w-kolektory-sloneczne/
 

 Autor: Administrator
Dodano 2014-01-09 o godz. 14:38:35

Nasza Pani Prezes Izabela Szkodzińska laureatką trzeciej edycji rankingu „Pulsu Biznesu”!​ 

  W rankingu „100 Kobiet Biznesu” znalazło się 50 pań zarządzających firmami o rocznych przychodach ze sprzedaży przekraczających 50 mln zł oraz do 50 mln zł. Bardzo istotny jest fakt, że o miejscu w rankingu nie decydowała redakcja „Pulsu Biznesu” ani powołani jurorzy. Kryterium była kondycja finansowa firmy, która zdaniem redakcji jest najbardziej obiektywnym wyznacznikiem.

 

  Izabela Szkodzińska zajęła w rankingu, dla firm z przychodem ze sprzedaży do 50 mln zł, wysokie 7 miejsce, na 50 wytypowanych. Jest to dla nas ogromne wyróżnienie. Nagroda za wytrwałe dążenie do celu, stopniowo, małymi kroczkami. Początkowo firma zatrudniała 2 osoby, dziś nasz zespół liczy 10 etatowych pracowników.  Bardzo cieszymy się z sukcesu i jest to wspaniała wróżba na przyszłość.

 

Poniżej zamieszczamy link do strony poświęconej rankingowi:

http://100kobietbiznesu.pb.pl/

oraz link do fotorelacji:

http://100kobietbiznesu.pb.pl/foto/3461326,53837,83840,17694,fotorelacja-z-gali-100-kobiet-biznesu-2013Autor: Administrator
Dodano 2013-08-02 o godz. 12:15:57

Cegiełka dla młodych

Wspólnie z firmą Watt zakupiliśmy kurtki piłkarskie dla drużyny młodzików ze szkółki piłkarskiej w Książkach.

Link do strony szkółki piłkarskiej:
 szkolkapilkarska2012.futbolowo.pl/Autor: Andrzej
Dodano 2013-08-01 o godz. 14:54:05

Czy wiesz, że zwykła żarówka tylko 5% energii zużywa na światło, a resztę traci na ciepło?Autor: Andrzej
Dodano 2013-07-03 o godz. 11:15:46

W ciągu jednej sekundy słońce produkuje energię, która starczyłaby na pokrycie zapotrzebowania ludzkości przez 500 000 lat.Autor: Sebastian
Dodano 2013-07-03 o godz. 10:00:39

Gdyby całą powierzchnię Ziemii pokryć panelami słonecznymi to w ciągu godziny wytworzyłyby one energię zdolną zaspokoić roczne zapotrzebowanie ludzkości na energię.Autor: Sebastian

 
Projekt
Wycena

Gratis

Kim jesteśmy?

Nazwa firmy VIRTUS SUN, nie jest przypadkowa. Słowo „virtus” pochodzi z łaciny i oznacza: czys...